dna – rizika

Dna ve své nejtěžší formě (hovoříme o chronické tofózní dně) způsobuje poškození funkce kloubů.

Člověk postižený nemocí dnou má také vyšší riziko vzniku kaménků v ledvinách a hrozí mu ledvinová kolika. Kaménky se projevují nejčastěji přítomností krve v moči, silnými bolestmi v zádech a právě ledvinovou kolikou.

V souvislosti se zvýšenou hladinou kyseliny močové se objevují také jiné metabolické poruchy a nemoci, jako např. cukrovka, nadváha, obezita, zvýšená hladina cholesterolu a triacylglycerolů, vysoký krevní tlak. Tyto poruchy samozřejmě úzce souvisí se životním stylem a jídelními návyky.

riziko onemocnění dnou

Vyšší riziko, že se dna u vás objeví, máte v případě že konzumujete nadměrně maso (zejména vnitřnosti), alkohol, nedodržujete pitný režim v průběhu dne, máte nadváhu nebo užíváte některé léky jako např. diuretika.

Vaše šance, že budete trpět dnou je také asi 20% v případě, že ji měl někdo u vás v rodině. Pak se u vás dnavý záchvat může objevit i v případě, že budete dodržovat střídmost v jídle a pití.

One Response to “dna – rizika”

  1. Michaelbex napsal:

    Разработка строительства дает возможность обойтись без так именуемых «влажных» процессов, но что принципиально, при всем этом можно без усилий обеспечить безупречную гладкость поверхности стенки и ее правильную геометрию http://Abisgroup.ru.

Leave a Reply